W poniedziałek (27 kwietnia 2015 roku) zmarł Stanisław Olszewski najwybitniejszy i najbardziej utytułowany zawodnik w sportach: motocrossowych i rajdach terenowych. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 30 kwietnia 2015r. O godz. 13.30 wystawienie ciała w Domu Przedpogrzebowym w Olsztynie przy ul. Mariańskiej. O godz. 14,00 nastąpi wyprowadzenie do Kościoła Chrystusa Odkupiciela Człowieka ul. Wyszyńskiego. Po mszy kondukt żałobny w asyście zaprzyjaźnionej olsztyńskiej policji przejedzie na Cmentarz Komunalny przy ul. Poprzecznej (główna brama - Aleja Zasłużonych)
Stanisław Olszewski był jedną z najwybitniejszych postaci sportów motorowych w Polsce, najbardziej utytułowanym w kraju motocrossowcem. Z tą dyscypliną związał całe życie jako: zawodnik, szkoleniowiec i działacz. Urodził się 8 listopada 1948 roku w Lidzbarku Warmińskim. Na tor trafił wcześnie: za sprawą braci: Zdzisława i Andrzeja, którzy byli czynnymi zawodnikami. Karierę rozpoczynał w WAMK Lidzbark Warmiński. Mając 18 lat otrzymał powołanie do wojska i służbę odbywał w Ostródzie, gdzie startował w barwach Drwęcy Ostróda. Jego kariera sportowa to pasmo sukcesów krajowych i międzynarodowych
130 razy był reprezentantem Polski. Zdobywca 10 tytułów Mistrza, 5-ciu tytułów Wicemistrza Polski, Mistrz KDL-1976, Wicemistrz KDL 1977. W 1978 roku Wicemistrz Europy, w latach 1979 i 1980 Mistrz Europy. Pierwsze miejsce Zespołowe MŚ –1980 i w tym samym roku Mistrz Świata w klasie 80 ccm. Wywalczył z kolegami z zespołu osiem złotych medali w Drużynowych Mistrzostwach Świata. Jego 24 letni staż zawodniczy jest do dzisiaj najdłuższym w Polsce. To co osiągnął zawdzięcza swojej ciężkiej pracy i wielkiemu talentowi.
W 1980 roku został laureatem prestiżowej nagrody Fair Play. Zwycięzca Plebiscytu na najpopularniejszego Sportowca Roku Gazety Olsztyńskiej w 1984 roku.
Po zakończeniu kariery wyczynowej przez kilka lat występował w jednym z niemieckich klubów, prezentując nadal wyśmienitą formę, a przede wszystkim niezwykłą sprawność. Wykonywał karkołomne elementy z pogranicza sztuki cyrkowej.
Po powrocie do kraju włączył się w nurt działalności organizatorsko-szkoleniowej. Przez trzy kadencje był członkiem Okręgowej Komisji Sportu Motocyklowego Zarządu Okręgowego PZM w Olsztynie i członkiem Komisji Rewizyjnej w Motoklubie Olsztyn. Dzięki zdobytym uprawnieniom był nieocenionym współorganizatorem wielu imprez w Olsztynie, na terenie Warmii i Mazur oraz kraju : Międzynarodowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Świata w motocrossie i enduro, pełniąc podczas ich trwania odpowiedzialne funkcje .Był międzynarodowym sędzią FIM i państwowym PZM. Dbał o rozwój tej dyscypliny w Olsztynie i regionie, jej popularyzację.
W ostatnich latach będąc szkoleniowcem w Motoklubie Olsztyn wychował świetnie zapowiadających się zawodników. Wykorzystywał tu ogromne doświadczenie i autorytet, jaki zyskał u młodych motocrossowców.
Sukcesy sportowe nie zmieniły jego natury. Twardy i bezkompromisowy na torze, poza nim łagodny, koleżeński , bardzo lubiany przez zawodników, trenerów i działaczy.
Jego osiągnięcia doceniły władze sportowe. Został Mistrzem Sportu , Zasłużonym Mistrzem Sportu, Zasłużony dla PZM , Zasłużony dla Warmii i Mazur, otrzymał złoty medal „Za wybitne osiągnięcia sportowe”, „Złoty Krzyż Zasługi”, „Złotą Honorową Odznakę Polskiego Związku Motorowego”, złotą odznakę „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”, i wiele innych.
Był niezwykle, skromny, przyjacielski i wrażliwy. Mimo różnych przeciwności losu potrafił cieszyć się życiem i przekazywać tę mądrość innym. Był lubianym i cenionym kolegą wśród starszego i młodszego pokolenia, wzorem dla młodszych kolegów.