Górowo Iławeckie wakacyjną stolicą pingponga – Mekka mistrzów, talentów i amatorów

Akademia Leszka Kucharskiego facebook
Od kilku lat Górowo Iławeckie można śmiało nazwać wakacyjna stolica pingponga. W tym okresie w uroczej miejscowości na północy województwa warmińsko-mazurskiego odbywa się szereg turnusów sportowych, którego uczestnikami są wszystkie generacje: od żaka do weterana, od profesjonalistów do amatorów. Na pomysł wpadli kiedyś: Zbyszek Pietkiewicz i Leszek Kucharski. Idea „chwyciła”a pod piecza takich znakomitości miłośnicy tenisa stołowego czuja się znakomicie. Zamieszczamy wywiad z Leszkiem Kucharskim, który ukazał się na stronie PZTS.

Dobiega końca pierwszy z naszych 10-dniowych obozów w wakacyjnej stolicy ping-ponga, jaką jest Górowo Iławeckie w województwie warmińsko-mazurskim. Będziemy prowadzili treningi do 25 sierpnia. Jak co roku mieliśmy zgłoszenia również od zawodników z innych krajów, np. Szwecji, Norwegii czy Anglii, ale w obecnej sytuacji związanej z koronawirusem ich przyjazd nie był możliwy – powiedział Leszek Kucharski, wicemistrz świata w deblu z 1989 roku i 2-krotny brązowy medalista MŚ.

W środę (8 lipca) znakomity tenisista stołowy, a dziś trener i ambasador Polskiego Związku Tenisa Stołowego Leszek Kucharski skończył 61 lat. – Środa, dzień moich urodzin, była jednym z najbardziej pracowitych dni na obozie, Oprócz treningów, które uwielbiam, miałem też masę spraw do załatwienia itd. Ale nie narzekam, bo lubię to co robię. Każdy dzień rozpoczynamy rozruchem o 7:15, potem śniadanie o 8:00 i pierwszy trening na stole od 9:30 do 12:30. Kolejny mamy od 15:00 do 17:30, zaś wieczorem od 19:30 do 21:00 gramy w piłkę nożną itd. Jeden cały dzień poświęcamy na wyjazd do Term Warmińskich i nad Jezioro Wielochowskie – przyznał Leszek Kucharski, wicemistrz Europy w singlu z 1986 roku.

Leszek Kucharski jest jednym z głównych trenerów na obozie, a razem z nim pracuje liczna grupa sparingpartnerów z klubów 1 i 2 ligi.

– Grupy treningowe dzielimy pod względem poziomu sportowego. Jeśli chodzi o rozpiętość wieku, jest ogromna, bowiem mamy i dzieci 8-letnie, i panów liczących po 70 lat. Niektórzy przy nas uczą się podstaw tenisa stołowego, inni grają amatorsko, ale są też czołowi zawodnicy kadry wojewódzkich. Na drugim obozie będą bardzo zdolni 11,12-latkowie, spore talent na czele z Aleksem Pakułą i Mateuszem Sakowiczem – powiedział Olimpijczyk z Seulu i Barcelony, wieloletni partner deblowy Andrzeja Grubby.

W poprzednim miesiącu Leszek Kucharski był w Goeteborgu, gdzie prowadził treningi z zawodnikami jednego ze stołecznych klubów. – Od wielu lat jeżdżę do Szwecji, mam tam rodzinę. Korzystam z możliwości pracy jako trener. Lubię obozy, zgrupowania. Jako zawodnik najczęściej jeździłem z kadrą do Drzonkowa, Zakopanego i Cetniewa. Nie miałem jakiegoś jednego ulubionego miejsca, wszędzie czułem się dobrze i w każdym ośrodku mogliśmy dobrze przygotować się do największych turniejów krajowych i zagranicznych – dodał 11-krotny Mistrz Polski Seniorów w singlu, deblu i mikście. Jako trener z sukcesami prowadził juniorskie i seniorskie reprezentacje.

Źródło PZTS

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Górowo Iławeckie sport powszechny Tenis stołowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x