Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej jak co roku wyłoniła wyróżniających się Animatorów z całej Polski, którzy swoimi działaniami najbardziej przyczynili się do promocji idei sportu powszechnego na Orlikach. W gronie osób uhonorowanych tytułem Animator Roku znaleźli się: Marek Ostrowski z Wydmin Jerzy Filipek z Ełku i Jakub Strungowski z Lidzbarka.
W konkursie uczestniczyli Animatorki i Animatorzy, którzy w 2015 roku brali udział w edycji projektu „Animator – Moje Boisko Orlik 2012”. Uroczyste wręczenie dyplomów Animator Roku odbyło się podczas Ogólnopolskiej Konferencji Programu Nasz Orlik, 10 grudnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Konferencja była też okazją do podsumowania najważniejszych wydarzeń jakie miały miejsce w tym programie w 2015 roku. A działo się dużo – w 2015 roku Orliki odwiedziło ponad 28 mln osób – dzieci, młodzieży i dorosłych. Aż o 4 542 194 osób więcej niż w 2014 roku.
Nasi laureaci
Marek Ostrowski (Wydminy)
„Moja działalność na Orliku skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży. Staram się również wspierać inicjatywy ruchowe całych rodzin i seniorów. Sporo energii w 2015 roku poświęciłem również na organizację imprez sportowo-rekreacyjnych i obsługę obozów sportowych, które w okresie wakacji wykorzystywały kompleks Moje Boisko Orlik 2015. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim osobom związanym z rozwijaniem sportu powszechnego na terenie Gminy Wydminy” – fragment wypowiedzi Marka Ostrowskiego dla TVP.
{AdmirorGallery}ostrowski14{/AdmirorGallery}
Jerzy Filipek (Ełk)
Tytuł Animatora Roku 2015 Jerzy Filipek zdobył w kategorii Innowacja w „uspołecznieniu” Orlika, tzn. w uczynieniu go miejscem ważnym dla społeczności lokalnej. Jedną z inicjatyw działania był projekt „Dopalaj ze Szczypiorniakiem na Orliku”. Wspólnie z zawodnikami Ełckiego Klubu Sportowego Szczypiorniak, Policją, Sanepidem i Urzędem Miasta przy wsparciu Domu Ełckiego Morusiewicz udało się zainteresować grupę dzieci i młodzieży problematyką dopalaczy. Połączenie zajęć z elementami piłki ręcznej i pogadanek tematycznych było „strzałem w dziesiątkę”. W okresie wakacji zgromadziła się spora liczba chętnych nauczyć się gry w piłkę ręczną i poznać zagrożenia jakie niosą dopalacze.
Wspaniale, że działania Jerzego Filipka i EKS Szczypiorniak na rzecz lokalnego społeczeństwa dostrzeżono. Dodaje to skrzydeł do realizowania podobnych akcji na rzecz kibiców i naszej małej ojczyzny w przyszłości.
{AdmirorGallery}filipek14{/AdmirorGallery}
Jakub Strungowski (:Lidzbark)
To trzeci laureat z województwa warmińsko-mazurskiego, który swa inwencja, zmysłem organizacyjnym potrafił w znakomity sposób wykorzystać obiekt w swoim mieście.
{AdmirorGallery}strungowski14{/AdmirorGallery}